Sort by

Tim has logged 1,031 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
30
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Power On: The Story of Xbox

Power On: The Story of Xbox

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
News of the World

News of the World

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★
Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★
Edit this entry  
04
A Journal for Jordan

A Journal for Jordan

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★
Edit this entry