Sort by

timmue has logged 54 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Saludos Amigos

Saludos Amigos

1942
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mortuary Collection

The Mortuary Collection

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Vigil

The Vigil

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Read the review Edit this entry  
31
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry