Sort by

alli has logged 90 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
Read prior review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Motorcycle Diaries

The Motorcycle Diaries

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Her

Her

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Life & Adventures of Santa Claus

The Life & Adventures of Santa Claus

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Café Society

Café Society

2016
×
Edit this entry  
12
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry