• Dune

  • Black Widow

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Work It

    ★★★

  • Steel Rain 2: Summit

    ★½

  • Peninsula

    ★★½

  • Hamilton

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Suki

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • K-12

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • EXIT

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Always Be My Maybe

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Another Child

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • BTS World Tour: Love Yourself in Seoul

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Extreme Job

    ★★★½

  • MAL·MO·E: The Secret Mission

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Burn the Stage: The Movie

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Intimate Strangers

    ★★★½

  • Replicas

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Green Book

    ½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★