RSS feed for timothy_james
  • Hereditary

    ★★★½

  • Brief Encounter

    ★★★★½

  • Freddy Got Fingered

    ★★★

  • Blithe Spirit

    ★★★★

  • The Last Picture Show

    ★★★★

  • Whatever Works

    ★★

  • Following

    ★★★½

  • The Trial of Joan of Arc

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Boyz n the Hood

    ★★★½

  • Aisle Six

    ★★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Clouds of Sils Maria

    ★★★½

  • Mouchette

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Coco

    ★★★½