Timothy has logged 12 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Never Fear

Never Fear

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry