• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★★★★★

  • Finch

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Aftermath

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Jolt

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

  • Luca

    ★★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Awake

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • Great White

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • The Vault

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★★★

  • Fear of Rain

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Sacrifice

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Wish You

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★★

  • The Dry

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • What Lies Below

    ★★★½