tina / jordan has logged 351 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Vault

The Vault

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Open House

The Open House

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry