tina / jordan has logged 30 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
30
My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 2

My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
My Hero Academia: Two Heroes

My Hero Academia: Two Heroes

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Room for Rent

Room for Rent

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Life as a House

Life as a House

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Edit this entry  
17
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lie

The Lie

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry