RSS feed for Talhah
  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Debt Collectors

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Dracula

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Point Blank

    ★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Hustle

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Day Shall Come

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Triple Threat

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • The Front Runner

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • The Debt Collector

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★