RSS feed for Talhah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Fight, Zatoichi, Fight

Fight, Zatoichi, Fight

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Zatoichi's Flashing Sword

Zatoichi's Flashing Sword

1964
×
★★★★
Edit this entry  
17
Zatoichi the Fugitive

Zatoichi the Fugitive

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
New Tale of Zatoichi

New Tale of Zatoichi

1963
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Edit this entry  
09
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★½
Edit this entry  
04
Chopper

Chopper

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
02
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bad Trip

Bad Trip

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Edit this entry  
18
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Debt Collectors

Debt Collectors

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★
Edit this entry  
10
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Pacifier

The Pacifier

2005
×
★★★
Edit this entry  
26
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Youth of the Beast

Youth of the Beast

1963
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Edit this entry  
19
Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

Female Prisoner Scorpion: #701's Grudge Song

1973
×
★★★
Edit this entry  
19
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Edit this entry  
18
Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

Female Prisoner Scorpion: Beast Stable

1973
×
★★★★
Edit this entry  
18
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
Wizards

Wizards

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lucy

Lucy

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Furry Vengeance

Furry Vengeance

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry