RSS feed for Talhah
  • Zatoichi the Fugitive

    Zatoichi the Fugitive

    ★★★★

    If a character in a movie is blind there is like an 80% they're gonna be a fucking badass

  • Martyrs

    Martyrs

    ★★★

    wholesome

  • Lars and the Real Girl

    Lars and the Real Girl

    ★★★★

    Who knew a movie about a sex doll could be so wholesome

  • Avengement

    Avengement

    ★★★★

    adkins in solitary is exactly how i shadowbox in the mirror when no one is watching. Shame it doesn't work as well when your not a ripped badass

  • A Colt Is My Passport

    A Colt Is My Passport

    ★★★★★

    Joe 'the ace' Shushido might look like a chipmunk but he's one of the baddest motherfuckers going

  • Chungking Express

    Chungking Express

    ★★★★★

    could really go for some pineapple now

  • Tokyo Drifter

    Tokyo Drifter

    ★★★★

    never thought a dude could look badass in a pastel blue suit but here we are

  • Wizards

    Wizards

    ★★★

    Nazi's invade middle earth

  • Furry Vengeance

    Furry Vengeance

    ★★★★★

    Brendan Frazier is the ultimate alpha . The man is a fucking gift to cinema and if you disagree your nothing but uncultured swine

  • The House That Jack Built

    The House That Jack Built

    ★★★★½

    Titty wallet

  • Cats

    Cats

    Gave me a fucking migraine

  • Kabhi Khushi Kabhie Gham

    Kabhi Khushi Kabhie Gham

    ★★★★

    I'm sure if I wasn't brown I'd think this was absolute garbage.