Αθηνά has logged 76 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Grease

Grease

1978
×
Read the review Edit this entry  
12
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
Read the review Edit this entry  
29
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry