• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • The Gentlemen

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Aquaman

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • Green Book

    ★★★★★

  • Widows

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★

  • Sharp Objects

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Period. End of Sentence.

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Unsane

  • Red Sparrow

  • Black Panther

    ★★★

  • Mortal World

  • Hereditary

    ★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

  • Arif V 216

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Gerald's Game

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★

  • mother!

  • It

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • Get Out

  • Sherlock: The Final Problem

  • Hidden Figures

  • Doctor Strange

    ★★★