Sort by
  • Minecraft: The Movie

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • John Mulaney: Baby J

  • Beau Is Afraid

    ★★★½

  • BEEF

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • boygenius: the film

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Lot 36

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

    ★★

  • Barbarian

    ★★

  • Inside the Mind of a Cat

  • Nope

    ★★★★

  • How to Change Your Mind

  • Girl in the Picture

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Close

    ★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Prehistoric Planet

  • Moonage Daydream

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Under the Banner of Heaven

  • The Northman

    ★★★★

  • CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Utama

    ★★★★½

  • Fire of Love

  • Fresh

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Alpinist

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★