• The Hunt

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Cargo

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Spider-Man 3

    ★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★½

  • West Side Story

    ★★★½