Sort by

rebecca has logged 29 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry