• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Work It

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Black Is King

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★½

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★½

  • The Current Occupant

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Greyhound

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Lost Husband

    ★★½

  • Coachella: 20 Years in the Desert

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Banker

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★½

  • National Theatre Live: Cyrano de Bergerac

  • The Photograph

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • #cats_the_mewvie

    ★★★

  • The Pharmacist

    ★★★½

  • McMillion$

  • The Last Thing He Wanted

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Cheer

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Adore You

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Tiffany Haddish: Black Mitzvah

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Iliza Shlesinger: Unveiled

  • Queen & Slim

    ★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★