• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • The Present

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★