• Arracht

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Cinderella

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Romeo & Juliet

  • Bad Trip

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Rebel Dykes

    ★★★½

  • Boy Meets Boy

    ★★½

  • Firebird

    ★★★

  • SAS: Red Notice

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Cherry

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Chaos Walking

    ★½

  • The Greenhouse

    ★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★½

  • SH+IQ

  • Bliss

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Twist

  • Outside the Wire

  • Wish You

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Yearly Departed

  • Death to 2020

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • A California Christmas

    ★★

  • Songbird

  • Rose Island

    ★★★½

  • Godmothered

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Poppy Field

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Operation Christmas Drop

    ★★

  • Holidate

    ½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Valentina

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Stardust

    ★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Rebecca

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Le retour des vagues

  • Blithe Spirit

    ★½

  • Hubie Halloween