Sort by

𝘁𝗶𝘇𝗶𝗮𝗻𝗮 has logged 156 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Powers of Ten

Powers of Ten

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nine Queens

Nine Queens

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clue

Clue

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House

House

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How It Feels

How It Feels

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry