Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
Read prior review Edit this entry  
15
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★
Read prior review Edit this entry  
14
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Missing

Missing

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Approaching the Unknown

Approaching the Unknown

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Goldstone

Goldstone

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Mystery Road

Mystery Road

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old People

Old People

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dual

Dual

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
102 Minutes That Changed America: 15th Anniversary

102 Minutes That Changed America: 15th Anniversary

2016
×
Edit this entry  
19
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
Edit this entry  
14
Boarding School

Boarding School

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Inhabitant

The Inhabitant

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Nightlight

Nightlight

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Absentia

Absentia

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry