Sort by

briony has logged 186 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hostel

Hostel

2005
×
★½
Read prior review Edit this entry  
26
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
½
Edit this entry  
15
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Doubt

Doubt

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
400 Days

400 Days

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tag

Tag

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Breaking In

Breaking In

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Read the review Edit this entry  
24
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Basement

The Basement

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boots on the Ground

Boots on the Ground

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Even Lambs Have Teeth

Even Lambs Have Teeth

2015
×
Edit this entry  
19
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
Edit this entry  
11
Derren Brown: Sacrifice

Derren Brown: Sacrifice

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Backcountry

Backcountry

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Tapes

The Dark Tapes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Basement

The Basement

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Edit this entry  
16
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Living Among Us

Living Among Us

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Keep Watching

Keep Watching

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Curve

Curve

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Curve

Curve

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kristy

Kristy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry