briony has logged 229 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Delirium

Delirium

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Jackals

Jackals

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The Pass

The Pass

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Your Girlfriend

Your Girlfriend

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Edit this entry  
25
Havenhurst

Havenhurst

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
½
Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Waters

Dark Waters

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Influence

The Influence

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Terrified

Terrified

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Forest of the Lost Souls

The Forest of the Lost Souls

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Look Away

Look Away

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★
Edit this entry  
24
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tully

Tully

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
Edit this entry  
12
Dinocroc

Dinocroc

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Haunt

Haunt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Head Count

Head Count

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mother

Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry