Tucker has logged 233 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wren Boys

Wren Boys

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
Grease

Grease

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
22
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Moment in the Reeds

A Moment in the Reeds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Read the review Edit this entry  
26
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ten Inch Hero

Ten Inch Hero

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry