Sort by

Tucker has logged 324 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Exotica

Exotica

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
I'm No Longer Here

I'm No Longer Here

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murder on Middle Beach

Murder on Middle Beach

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Tiller

After Tiller

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Read the review Edit this entry  
30
The Bad Seed

The Bad Seed

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ruby Bridges

Ruby Bridges

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry