• Booksmart

    ★★★★½

  • Pink Wall

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★

  • Hail Satan?

  • The Farewell

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Vice

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

  • Robin Hood

  • The Princess Switch

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • An Act of Love

  • The Haunting of Hill House

  • Overlord

    ★★★★

  • Maniac

  • The Perfection

    ★★

  • In Fabric

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Greta

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★½

  • Free Solo

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Little Mermaid

    ★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½