• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • Dune

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Members Only

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Lamb

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • sandwich

  • Mortal Kombat

    ★★

  • FILTHY

  • Support Your Local Contrarians

  • it's easy

  • Puparia

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • The Platform

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Cold War

    ★★★★

  • Hereditary

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • The Endless

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • Sing Street

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

  • Boyhood

    ★★★★

  • Paranormal Activity: The Marked Ones

    ★★½

  • About Time

    ★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★½

  • The Master

    ★★★★

  • Holy Motors

    ★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1