Sort by

Tyler has logged 295 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read other review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kids

Kids

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stalker

Stalker

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tom Segura: Disgraceful

Tom Segura: Disgraceful

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry