Sort by

Thomas Manning has logged 187 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
As Good as Dead

As Good as Dead

2022
×
Edit this entry  
06
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tuesday Club

Tuesday Club

2022
×
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Devotion

Devotion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry