TmmEzbee has logged 36 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Fortnite World Cup - Creative Finals

Fortnite World Cup - Creative Finals

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
10
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry