• Purple Hearts

  • Not Okay

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Wilderness

  • The Railway Children Return

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lorde at Glastonbury 2022

    ★★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • A Perfect Pairing

    ½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • My Butt Has a Fever

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Patricia Sterling

    ★★★

  • Crush

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • The Kardashians - An ABC News Special

    ★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • The Boys Presents: Diabolical

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Cat Burglar

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Heart Shot

  • Tall Girl 2

  • Kimi

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • The Royal Treatment

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Forgive Us Our Trespasses

    ★★½

  • The House

    ★★★

  • Fireheart

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • Making The Witcher: Season 2

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hating Game

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • The Making of Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cinderella

  • Nona

    ★★★

  • Twenty Something

    ★★★★

  • He's All That

    ★½

  • The Loud House Movie

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • Killer Shark Vs. Killer Whale

    ★★½