• Scream

  • Old

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Christmas Comes Twice

    ★½

  • The Prom

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★½

  • OPAL

    ★★★

  • Soul

  • Clouds

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Run

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Antebellum

    ★★

  • Phineas and Ferb the Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★½

  • Out

    ★★★

  • Scoob!

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★½

  • One World: Together at Home

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • Playdate with Destiny

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Thing About Harry

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • McMillion$

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★½

  • Spree

  • Boys State

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • Black Christmas

    ★★★★