• Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Annette

    ★½

  • The Tomorrow War

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Happily

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Stylist

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Grizzly II: Revenge

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Dementer

    ★½

  • Mister America

    ★★★½

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • VFW

    ★★½

  • Blood Machines

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Fingers

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Porno

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Kindred Spirits

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Lupin the Third: Fujiko's Lie

    ★★★