tnzeno has logged 361 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Manakamana

Manakamana

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Body of Water

Body of Water

2011
×
★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Legacy Revealed

Star Wars: The Legacy Revealed

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
22
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tales From The Dark 2

Tales From The Dark 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
Tales From The Dark 1

Tales From The Dark 1

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hidden Face

The Hidden Face

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

Young Detective Dee: Rise of the Sea Dragon

2013
×
★½
Edit this entry  
20
Skeletons in the Closet

Skeletons in the Closet

2001
×
★★
Edit this entry  
19
Welcome

Welcome

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Let's Go To Rose Motel 2 - Thirst

Let's Go To Rose Motel 2 - Thirst

2014
×
Edit this entry  
17
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Edit this entry  
17
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Serpent and the Rainbow

The Serpent and the Rainbow

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★★½
Edit this entry  
17
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★½
Edit this entry  
16
The Greatest

The Greatest

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Help Me I Am Dead

Help Me I Am Dead

2013
×
Edit this entry  
15
Open Windows

Open Windows

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
So Young

So Young

2013
×
★★½
Edit this entry  
15
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Premonition

Premonition

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Party

Corpse Party

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Party: Tortured Souls

Corpse Party: Tortured Souls

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Corpse Party: Missing Footage

Corpse Party: Missing Footage

2012
×
★★
Edit this entry  
13
Chilling Visions: 5 Senses of Fear

Chilling Visions: 5 Senses of Fear

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Hotel Inferno

Hotel Inferno

2013
×
★½
Edit this entry  
13
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★
Edit this entry  
09
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
Point Break

Point Break

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry