tnzeno has logged 24 entries for films during January 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kamen Rider Gaim the Movie: The Great Soccer Match! The Golden Fruit Cup!

Kamen Rider Gaim the Movie: The Great Soccer Match! The Golden Fruit Cup!

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Parasyte: Part 1

Parasyte: Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
O.T. Ghost Overtime

O.T. Ghost Overtime

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Obsessed

Obsessed

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
17
See No Evil

See No Evil

2014
×
Edit this entry  
16
Brick Mansions

Brick Mansions

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Taken 3

Taken 3

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in Black 2: Angel of Death

The Woman in Black 2: Angel of Death

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Tug of War!

Tug of War!

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Scary Folklore: Ura no Sho

The Scary Folklore: Ura no Sho

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Rough

Rough

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tone-Deaf Clinic

Tone-Deaf Clinic

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Valley of Elah

In the Valley of Elah

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Butler

The Butler

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Eight Ranger

Eight Ranger

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Flight 7500

Flight 7500

2014
×
★★
Edit this entry  
03
Cannibal Girls

Cannibal Girls

1973
×
★½
Edit this entry  
03
Generation Iron

Generation Iron

2013
×
★★★
Edit this entry