• Nobody Knows I'm Here

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chicuarotes

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Tesoros

    ★★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • Warehoused

    ★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Diente por diente

    ★★½

  • Gravity

    ★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Frances Ha

    ★★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★★

  • Lost in Translation

    ★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★½

  • The Matrix

    ★★★★