• Holidate

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Host

    ★★

  • Movie That Invites Pausing

    ★★★

  • TFW No GF

    ½

  • Alone

    ★★½

  • Siberia

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★

  • Spree

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • 1917

    ½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • 1BR

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Domino

    ★★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • A Hidden Life

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • Bacurau

    ★★

  • We Summon the Darkness

    ★½

  • High Flying Bird

    ★½

  • Glass

  • Dragged Across Concrete

  • Slender Man

    ★½

  • Crazy Rich Asians

  • The House That Jack Built

  • Ash Is Purest White

  • Solo: A Star Wars Story

  • The Strangers: Prey at Night

  • Game Night

  • The 15:17 to Paris

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Blade of the Immortal

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ½

  • Split

  • CarousHELL

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • Mountains May Depart

  • Son of Saul

  • Knock Knock

    ★★★★½

  • Blackhat

  • Nothing

    ★★★

  • Djinn

  • After Earth

  • Lesson of the Evil

    ★★★

  • Resident Evil: Retribution

  • Dracula 3D

  • Wanderlust

    ½

  • Romancing in Thin Air

    ★★★★

  • A Dangerous Method

  • Twixt

    ★★★½

  • Bridesmaids

    ★★½

  • One Day

    ★★

  • Unstoppable

    ★★★★

  • The Ward

  • Poetry

    ★★★½

  • The People vs. George Lucas

    ½

  • Halloween II

  • The Ugly Truth

    ½

  • (500) Days of Summer

    ★★

  • Four Christmases