• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Reign of the Supermen

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Venom

    ★★

  • Widows

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • The Death of Superman

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Bright

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Justice League

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Shot Caller

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★