Toby has logged 27 entries for films during June 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
Edit this entry  
28
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Super

Super

2010
×
★★★
Edit this entry  
27
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crank

Crank

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear X

Fear X

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pusher III

Pusher III

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pusher II: With Blood on My Hands

Pusher II: With Blood on My Hands

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry