Sort by

claudius berothmy has logged 26 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Young Blood Chronicles

The Young Blood Chronicles

2014
×
Read the review Edit this entry  
11
My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

My Chemical Romance: The Black Parade Is Dead!

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
Read the review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry  
11
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
8½

1963
×
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather

The Godfather

1972
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hetalia: Axis Powers: Paint It, White!

Hetalia: Axis Powers: Paint It, White!

2010
×
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Click

Click

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★
Read the review Edit this entry