Sort by

alex todd 🧟‍♂️ has logged 626 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Primer

Primer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★½
Edit this entry  
18
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
15
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Audition

Audition

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry