Sort by

Todd has logged 170 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Street Fighter

The Street Fighter

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wolf Guy

Wolf Guy

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Executioner

The Executioner

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Myth

The Myth

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Bruce Lee: The Legend

Bruce Lee: The Legend

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Police Story: Lockdown

Police Story: Lockdown

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
New Police Story

New Police Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dreadnaught

Dreadnaught

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knockabout

Knockabout

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Operation Condor

Operation Condor

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Prodigal Son

The Prodigal Son

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ong Bak: Muay Thai Warrior

Ong Bak: Muay Thai Warrior

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Warriors Two

Warriors Two

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twin Dragons

Twin Dragons

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gorgeous

Gorgeous

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thunderbolt

Thunderbolt

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
New Fist of Fury

New Fist of Fury

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Forbidden City Cop

Forbidden City Cop

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kung Fu Yoga

Kung Fu Yoga

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Alan Smithee Film: Burn, Hollywood, Burn

An Alan Smithee Film: Burn, Hollywood, Burn

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Armour of God

Armour of God

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry