• Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Square

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Mudbound

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★

  • Audition

    ★★★

  • The Sixth Sense

    ★★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★

  • Titanic

    ★★★★

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Misery

    ★★★★★

  • Tremors

    ★★★★

  • Tootsie

    ★★★

  • Sophie's Choice

    ★★★

  • Blade Runner

    ★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★

  • Raging Bull

    ★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Friday the 13th

    ★★★★

  • The Changeling

    ★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★

  • The Deer Hunter

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Network

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★

  • Jaws

    ★★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★

  • Chinatown

    ★★★

  • American Graffiti

    ★★

  • The Godfather

    ★★★★

  • Cabaret

    ★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • The Last Picture Show

    ★★★

  • M*A*S*H

  • Midnight Cowboy

    ★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★

  • The Graduate

    ★★★★

  • Bonnie and Clyde

    ★★★★

  • The Sound of Music

    ★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • Lawrence of Arabia

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Psycho

    ★★★★★