Sort by

Dylan has logged 252 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Pumpkin

Black Pumpkin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dracula’s Fiancée

Dracula’s Fiancée

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rob Zombie: The Zombie Horror Picture Show

Rob Zombie: The Zombie Horror Picture Show

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hatchet II

Hatchet II

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Biography: “Rowdy” Roddy Piper

Biography: “Rowdy” Roddy Piper

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tokyo Gore Police

Tokyo Gore Police

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Munster, Go Home!

Munster, Go Home!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Munster, Go Home!

Munster, Go Home!

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Ejecta

Ejecta

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Demon House

Demon House

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Adventures

Ghost Adventures

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lost in New York

Lost in New York

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Grudge

The Grudge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Seance

Seance

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Two Orphan Vampires

Two Orphan Vampires

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Goon

Goon

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Orange County

Orange County

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

A Better Tomorrow III: Love and Death in Saigon

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Better Tomorrow II

A Better Tomorrow II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pussy Riot: A Punk Prayer

Pussy Riot: A Punk Prayer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry