Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Burial

The Burial

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Room 237

Room 237

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Beach

The Beach

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Renfield

Renfield

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Abby

Abby

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Whale

The Whale

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry