Sort by
  • We Cry Together

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★½

  • A Conversation

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Faya Dayi

    ★★★★★

  • Passing

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Putin's Palace: History of World's Largest Bribe

    ★★★★

  • Everywhere at the End of Time

    ★★★½

  • Long Toast

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Call

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Ju-On: Origins

    ★★★½

  • A Whisker Away

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Pretend That You Love Me

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The Lovebirds