• Men

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Dark Glasses

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★