Sort by

TomAtkinsDiet has logged 35 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Moves

Hot Moves

1984
×
Read the review Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

2020
×
★★
Edit this entry  
22
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Looker

Looker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Countdown

Countdown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kinjite: Forbidden Subjects

Kinjite: Forbidden Subjects

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hannibal

Hannibal

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kill List

Kill List

2011
×
★½
Edit this entry  
16
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Face in the Crowd

A Face in the Crowd

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
Edit this entry  
10
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Psychic

The Psychic

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Boom!

Boom!

1968
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Secret Ceremony

Secret Ceremony

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Private School

Private School

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tone-Deaf

Tone-Deaf

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry