Sort by
  • Apocalypse Clown

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Little Mermaid

    ★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • Beau Is Afraid

  • Renfield

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Your Place or Mine

  • My friend Vincent

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★

  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • Falling for Christmas

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Smile

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

  • Weird: The Al Yankovic Story

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

  • The Whale

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

  • Dildo

  • Nope

  • Where the Crawdads Sing

  • Thor: Love and Thunder

  • Lightyear

  • Broker

    ★★★★

  • Close

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

  • Decision to Leave

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Moon Knight

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Diary of a Wimpy Kid: Freshman Year

  • Dirtbag

  • Turning Red

  • The Batman

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Tall Girl 2

  • Pam & Tommy

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Brian and Charles

  • Fresh

  • The House

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • An Audience with Adele

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!